Karlskronaspelen 1 september 2018

 

 

 

Arrangör: KA 2 IF Tävlingsplats: Västra Mark IP Karlskrona

 

 

 

Tävlingsledare: Mikael Hofström, Teknisk Ledare: Joakim Mattisson

 

 

 

Sekretariat: Mikael Hofström, Lars Hafsbrandt

 

 

 

Eltid FinishLynx: Håkan Körling, Löpledare: Jim Kardell

 

 

 

Starter Thomas Karlsson, Längd: Håkan Grahn, Daniel Blomgren

 

 

 

Höjd/Stav: Hanna Ekstrand, Diskus/Spjut: Johan Swahn

 

 

 

Kula/Boll: Kristofer Frisesdal, Speaker: Roland Andersson

 

 

 

Väder: Mestadels molnigt väder och regnskurar. Svaga vindar och ca 17-20 grader

 

 

 

 

 

M 100 M

 

Vind +0,8

 

 

1

Petter Roos -01

KA 2 IF

11,68

 

 

2

Niklas Lundberg -84

KA 2 IF

12,05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 200 M

 

Vind +0,0

 

 

1

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

26,07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M 110 M HÄCK 106,7

 

Vind +0,1

 

 

1

Oscar Hjerm -97

KA 2 IF

14,55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M STAV

 

 

 

 

1

Emil Stenlund -01

KA 2 IF

4,07

 

 

2

Anders Hafsbrandt -74

KA 2 IF

3,37

 

 

3

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

3,27

 

 

4

Patrik Stenlund -68

KA 2 IF

3,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M LÄNGD

 

 

 

 

1

Jens Mattisson -85

Vittsjö GIK

6,11

+0,6

 

 

 

 

 

 

 

 

M KULA 7,26

 

 

 

 

1

Filip Karlsson -97

FIF Gnistan

12,08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 80 M

 

Vind +0,0

 

 

1

Sam Grimheden -04

Högby IF

11,52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 80 M HÄCK 84,0

 

Vind +1,6

 

 

1

Maximilian Lennartsson-03

FIF Gnistan

12,30

 

 

2

Sam Grimheden -04

Högby IF

15,02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P15 HÖJD

 

 

 

 

1

Maximilian Lennartsson -03

FIF Gnistan

1,44

 

 

2

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

1,32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 60 M

 

Vind +1,2

 

 

1

Gabriel Darin -05

IF Udd

8,27

 

 

2

Carl Svensson Harrsjö -05

IF Udd

9,03

 

 

3

Valter Gustafsson -06

KA 2 IF

9,08

 

 

4

Ture Lindell -06

KA 2 IF

9,31

 

 

5

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

9,62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 600 M

 

 

 

 

1

Erik Freij -06

IK Sisu

1.45,58

 

 

2

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

1.49,36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 60 M HÄCK 76,2

 

Vind 0,0

 

 

1

Carl Svensson Harrsjö -05

IF Udd

11,65

 

 

2

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

12,41

 

 

3

Ture Lindell -06

KA 2 IF

12,47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 200 M HÄCK 68,6

 

Vind +0,4

 

 

1

Ture Lindell -06

KA 2 IF

35,47

 

 

2

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

36,03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 STAV

 

 

 

 

1

Carl Svensson Harrsjö -05

IF Udd

2,02

 

 

2

Ture Lindell -06

KA 2 IF

1,52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 LÄNGD ZON

 

 

 

 

1

Gabriel Darin -05

IF Udd

4,92

+0,0

 

2

Erik Freij -06

IK Sisu

4,60

+0,0

 

3

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

4,27

+0,0

 

4

Ture Lindell -06

KA 2 IF

4,21

+1,3

 

5

Linus Lindberg -06

Åhus FIK

4,12

+0,2

 

6

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

4,05

+0,0

 

7

Valter Gustafsson -06

KA 2 IF

3,80

+0,7

 

 

 

 

 

 

 

 

P13 SPJUT 400

 

 

 

 

1

Carl Svensson Harrsjö -05

IF Udd

26,54

 

 

2

Lucas Persson -05

Kyrkhults SK

26,37

 

 

3

Wilson Finnborn -07

KA 2 IF

23,49

 

 

4

Ture Lindell -06

KA 2 IF

21,09

 

 

5

Hugo Frisesdal -05

KA 2 IF

18,24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 60 M

HEAT 1

Vind -0,4

 

 

1

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,20

Final

 

2

Erik Sethsson -07

IK Sisu

9,29

Final

 

3

Simon Johansson -07

KA 2 IF

9,63

Final

 

4

Emil Drottman -08

Ruda IF

10,24

Final

 

5

Valter Wennerbeck -07

Björnstorps IF

10,26

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 60 M

HEAT 2

Vind -0,4

 

 

1

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

9,25

Final

 

2

Bruno Krznaric -08

KA 2 IF

9,61

Final

 

3

Wilson Finnborn -07

KA 2 IF

10,35

Final

 

4

Gustav Odebjer

KA 2 IF

10,46

 

 

5

Sixten Persson -08

KA 2 IF

10,93

 

 

6

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

10,98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 60 M

FINAL

Vind -0,1

 

 

1

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,06

 

 

2

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

9,08

 

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

9,34

 

 

4

Bruno Krznaric -08

KA 2 IF

9,54

 

 

5

Simon Johansson -07

KA 2 IF

9,74

 

 

6

Emil Drottman -08

Ruda IF

10,12

 

 

7

Wilson Finnborn -07

KA 2 IF

10,26

 

 

8

Valter Wennerbeck -07

Björnstorps IF

10,63

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 200 M

HEAT 1

Vind -1,1

 

 

1

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

29,94

 

 

2

Simon Johansson -07

KA 2 IF

33,72

 

 

3

Emil Drottman -08

Ruda IF

34,27

 

 

4

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

39,01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 200 M

HEAT 2

Vind -0,4

 

 

1

Erik Sethsson -07

IK Sisu

30,35

 

 

2

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

32,96

 

 

3

Sixten Persson -08

KA 2 IF

35,82

 

 

4

Valter Wennerbeck -07

Björnstorps IF

36,19

 

 

5

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

39,73

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 200 M

SAMLAD LISTA

 

 

 

1

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

29,94

 

 

2

Erik Sethsson -07

IK Sisu

30,35

 

 

3

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

32,96

 

 

4

Simon Johansson -07

KA 2 IF

33,72

 

 

5

Emil Drottman -08

Ruda IF

34,27

 

 

6

Sixten Persson -08

KA 2 IF

35,82

 

 

7

Valter Wennerbeck -07

Björnstorps IF

36,19

 

 

8

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

39,01

 

 

9

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

39,73

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 600 M

 

 

 

 

1

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

1.50,33

 

 

2

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

1.56,34

 

 

3

Emil Drottman -08

Ruda IF

2.06,44

 

 

4

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

2.09,35

 

 

5

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

2.11,70

 

 

6

Gunnar Åkesson -08

KA 2 IF

2.13,15

 

 

-

Gabriel Rydén -07

Hässleholm Freeflow FC

ej start

 

 

-

Sixten Persson -08

KA 2 IF

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 60 M HÄCK 76,2

 

Vind +0,1

 

 

1

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

11,70

 

 

2

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

12,45

 

 

3

Erik Sethsson -07

IK Sisu

12,52

 

 

4

Emil Drottman -08

Ruda IF

13,34

 

 

5

Gustav Odebjer

KA 2 IF

13,73

 

 

6

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

14,35

 

 

7

Sixten Persson -08

KA 2 IF

14,73

 

 

8

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

14,88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 TRESTEG ZON

 

 

 

 

1

Erik Sethsson -07

IK Sisu

8,64

+0,2

 

2

Emil Drottman -08

Ruda IF

8,12

+1,3

 

3

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

8,05

+0,2

 

4

Kein Nordin -07

IFK Växjö

7,48

+0,0

 

5

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

6,99

-0,5

 

6

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

6,72

+1,5

 

7

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

6,61

-0,3

 

8

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

6,40

+0,0

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 KULA 2,0

 

 

 

 

1

Erik Petersson -07

FIK Färjestaden

9,79

 

 

2

William Andersson Widen -07

KFUM Kristianstad

9,14

 

 

3

Kevin Nordin -07

IFK Växjö

8,52

 

 

4

Mikel Månsson -07

Åhus FIK

7,63

 

 

5

Emil Drottman -08

Ruda IF

7,45

 

 

6

Wilson Finnborn -07

KA 2 IF

6,78

 

 

7

Edvin Mattsson -08

Kalmar SK

6,75

 

 

8

Bruno Krznaric-08

KA 2 IF

6,50

 

 

9

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

6,03

 

 

10

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

5,83

 

 

11

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

5,51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P11 DISKUS 0,6

 

 

 

 

1

Kevin Nordin -07

IFK Växjö

21,95

 

 

2

Edvin Mattsson -08

Kalmar SK

19,12

 

 

3

Emil Drottman -08

Ruda IF

16,45

 

 

4

Emil Jacobsson -07

KA 2 IF

13,28

 

 

5

Max Ebenhart -08

KA 2 IF

12,88

 

 

6

Nemo Nerg -07

KA 2 IF

11,82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 60 M

HEAT 1

Vind +0,2

 

 

1

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

10,66

Final

 

2

Jonathan Gransing -10

Tranås AIF

10,75

Final

 

3

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

11,03

Final

 

4

Ebbe Eneroth -10

KA 2 IF

11,17

Final

 

-

Anton Poussette -09

FIF Gnistan

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 60 M

HEAT 2

Vind -0,3

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

9,90

Final

 

2

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

10,59

Final

 

3

Filip Lejhall -10

KA 2 IF

10,99

Final

 

4

Oscar Hertzberg -09

KA 2 IF

11,01

Final

 

5

Arvid Johansson -10

Skruvs IF

14,69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 60 M

FINAL

Vind +1,1

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

9,78

 

 

2

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

10,57

 

 

3

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

10,61

 

 

4

Filip Lejhall -10

KA 2 IF

11,08

 

 

5

Jonathan Gransing -10

Tranås AIF

11,08

 

 

6

Oscar Hertzberg -09

KA 2 IF

11,11

 

 

7

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

11,22

 

 

8

Ebbe Eneroth -10

KA 2 IF

11,35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 400 M

 

 

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

1.20,34

 

 

2

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

1.25,79

 

 

3

Ebbe Eneroth -10

KA 2 IF

1.38,36

 

 

4

Filip Lejhall -10

KA 2 IF

1.47,90

 

 

5

Arvid Johansson -10

Skruvs IF

2.15,14

 

 

-

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

bröt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 LÄNGD ZON

 

 

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

3,52

+0,0

 

2

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

3,41

+0,5

 

3

Jonathan Gransing -10

Tranås AIF

2,90

+0,6

 

4

Oscar Hertzberg -09

KA 2 IF

2,82

+0,0

 

5

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

2,84

-0,5

 

6

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

2,81

+0,0

 

7

Filip Lejhall -10

KA 2 IF

2,75

+0,2

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 KULA 2,0

 

 

 

 

1

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

5,84

 

 

2

Oscar Hertzberg -09

KA 2 IF

5,58

 

 

3

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

5,43

 

 

4

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

4,75

4,61

 

5

Arvid Johansson -10

Skruvs IF

4,75

3,66

 

6

Ebbe Eneroth -10

KA 2 IF

3,91

 

 

7

Filip Lejhall -10

KA 2 IF

3,62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P9 BOLLKAST 150

 

 

 

 

1

Oscar Hertzberg -09

KA 2 IF

28,51

 

 

2

Malte Jacobsson -09

KA 2 IF

26,45

 

 

3

Konstanty Piontek -09

KA 2 IF

24,20

 

 

4

Benjamin Högelius -09

KA 2 IF

23,36

 

 

5

Jonathan Gransing -10

Tranås AIF

23,02

 

 

6

Sigge Strandberg -09

KA 2 IF

17,42

 

 

7

Ebbe Eneroth -10

KA 2 IF

15,31

 

 

8

Arvid Johansson -10

Skruvs IF

12,94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P7 60 M

HEAT 1

Vind +0,0

 

 

1

Ander Månsson -11

Åhus FIK

10,76

Final

 

2

Sakarias Högelius -11

KA 2 IF

11,58

Final

 

3

Olle Söderqvist -11

KA 2 IF

11,84

Final

 

4

Felix Kjellberg -11

IF Udd

13,07

Final

 

5

Noel Simonsson -12

Skruvs IF

16,65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P7 60 M

HEAT 2

Vind +0,2

 

 

1

Johannes Persson -11

KA 2 IF

11,16

Final

 

2

Albert Wennerbeck -11

Björnstorps IF

11,68

Final

 

3

Charlie Kraft -11

KA 2 IF

12,29

Final

 

4

Oscar Hallengren -11

KA 2 IF

13,56

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

P7 60 M

FINAL

Vind +1,2

 

 

1

Ander Månsson -11

Åhus FIK

10,15

 

 

2

Johannes Persson -11

KA 2 IF

10,99

 

 

3

Albert Wennerbeck -11

Björnstorps IF

11,53

 

 

4

Sakarias Högelius -11

KA 2 IF

11,54

 

 

5

Olle Söderqvist -11

KA 2 IF

11,88

 

 

6

Charlie Kraft -11

KA 2 IF

12,09

 

 

7

Felix Kjellberg -11

IF Udd

12,58

 

 

8

Oscar Hallengren -11

KA 2 IF

13,67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P7 LÄNGD ZON

 

 

 

 

1

Ander Månsson -11

Åhus FIK

3,38

+0,0

 

2

Johannes Persson -11

KA 2 IF

3,12

+0,9

 

3

Sakarias Högelius -11

KA 2 IF

2,62w

+2,1

2,59 +0,0

4

Olle Söderqvist -11

KA 2 IF

2,37

-0,3

 

5

Felix Kjellberg -11

IF Udd

2,36

+1,2

 

6

Charlie Kraft -11

KA 2 IF

2,34

+0,0

 

7

Albert Wennerbeck -11

Björnstorps IF

2,28

-0,8

 

8

Oscar Hallengren -11

KA 2 IF

1,95

+1,3

 

9

Noel Simonsson -12

Skruvs IF

1,58

+1,0

 

 

 

 

 

 

 

 

P7 BOLLKAST 150

 

 

 

 

1

Ander Månsson -11

Åhus FIK

24,72

 

 

2

Johannes Persson -11

KA 2 IF

21,00

 

 

3

Olle Söderqvist -11

KA 2 IF

20,05

 

 

4

Charlie Kraft -11

KA 2 IF

17,79

 

 

5

Sakarias Högelius -11

KA 2 IF

12,52

 

 

6

Noel Simonsson -12

Skruvs IF

9,31

 

 

7

Oscar Hallengren -11

KA 2 IF

9,29

 

 

8

Felix Kjellberg -11

IF Udd

8,34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 100 M

 

Vind +0,8

 

 

1

Binai Ahmad -97

KA 2 IF

12,54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 200 M

 

Vind +0,0

 

 

1

Tilde Bengtsson -02

IFK Växjö

27,96

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K 800 M

 

 

 

 

1

Alma Freij -02

IK Sisu

2.23,81

 

 

2

Isa Teglund -98

IF Udd

2.26,96

 

 

3

Karolin Wennerbeck -75

Björnstorps IF

2.38,14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K HÖJD

 

 

 

 

1

Klara Ekelund -99

KA 2 IF

1,61

 

 

2

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

1,54

 

 

3

Clara Johansson -02

KA 2 IF

1,49

 

 

4

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

1,44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

K LÄNGD

 

 

 

 

1

Klara Ekelund -99

KA 2 IF

5,26

+0,7

 

2

Hanna Johansson -01

KA 2 IF

5,07

-1,5

 

3

Hanna Falck -01

KA 2 IF

5,04

+0,6

 

4

Binai Ahmad -97

KA 2 IF

4,98

+0,0

 

5

Clara Johansson -02

KA 2 IF

4,86

+0,0

 

 

 

 

 

 

 

 

K TRESTEG

 

 

 

 

1

Klara Ekelund -99

KA 2 IF

11,60

+0,0

 

1

Hanna Johansson -01

KA 2 IF

11,14

-1,5

 

2

Clara Johansson -02

KA 2 IF

11,00

+1,3

 

3

Hilma Hofström -00

KA 2 IF

10,89

-1,6

 

4

Sara Grahn -00

KA 2 IF

10,57

+0,0

 

5

Hedda Lundin -01

KA 2 IF

0,00

 

 

 

Oscar Hjerm -97

KA 2 IF

12,67

-1,2

u tävl

 

 

 

 

 

 

 

K DISKUS 1,0

 

 

 

 

1

Jonna Nilsson -94

UF Contact

37,03

 

 

2

Enny Björk -01

IFK Växjö

36,02

 

 

3

Nina Pyrell -02

IFK Växjö

34,42

 

 

4

Freja Olofsson -02

UF Contact

30,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 80 M

 

Vind +0,0

 

 

1

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

11,30

 

 

2

Agnes Svensson -06

Ruda IF

11,60

 

 

3

Anna Bergdén -05

IF Udd

11,70

 

 

4

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

12,08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 80 M HÄCK 76,2

 

Vind +1,6

 

 

1

Linnéa Svanhall -04

FIK Färjestaden

12,49

 

 

2

Maja Milleback -04

FIK Färjestaden

13,26

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 STAV

 

 

 

 

1

Milla Ekstrand -03

KA 2 IF

3,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F15 LÄNGD

 

 

 

 

1

Linnéa Svanhall -04

FIK Färjestaden

4,97w

+2,6

4,84 -0,3

2

Maja Milleback -04

FIK Färjestaden

4,65

+0,6

 

3

Emma Karlsson -03

KA 2 IF

4,17

+1,2

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60 M

HEAT 1

Vind -0,7

 

 

1

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

8,75

Final

 

2

Agnes Svensson -06

Ruda IF

8,92

Final

 

3

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

9,42

Final

 

4

Freja Strenius -06

KA 2 IF

9,59

Final

 

5

Saga Olsson -06

KA 2 IF

10,04

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60 M

HEAT 2

Vind +0,5

 

 

1

Wilma Drottman -06

Ruda IF

9,57

Final

 

2

Hanna Hertzberg -06

KA 2 IF

9,96

Final

 

3

Selma Wennerbeck -05

Björnstorps IF

10,42

Final

 

4

Hilma Påhls -06

KA 2 IF

11,07

 

 

-

Sonja Krznaric -06

KA 2 IF

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60 M

FINAL

Vind +0,4

 

 

1

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

8,66

 

 

2

Agnes Svensson -06

Ruda IF

9,02

 

 

3

Freja Strenius -06

KA 2 IF

9,32

 

 

4

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

9,41

 

 

5

Wilma Drottman -06

Ruda IF

9,63

 

 

6

Hanna Hertzberg -06

KA 2 IF

9,76

 

 

7

Saga Olsson -06

KA 2 IF

10,01

 

 

8

Selma Wennerbeck -05

Björnstorps IF

10,45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 600 M

 

 

 

 

1

Ebba Michelsberg -06

FIF Gnistan

2.01,62

 

 

-

Hilma Påhls -06

KA 2 IF

bröt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 60 M HÄCK 68,6

 

Vind +0,2

 

 

1

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

9,81

 

 

2

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

10,76

 

 

3

Anna Bergdén -05

IF Udd

11,40

 

 

4

Thelma Andersson -05

Skruvs IF

11,77

 

 

5

Freja Strenius -06

KA 2 IF

11,86

 

 

6

Annie Gransing -05

Tranås AIF

12,26

 

 

7

Emma-Lisa Johansson -06

KA 2 IF

12,45

 

 

8

Sonja Krznaric -06

KA 2 IF

12,73

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 200 M HÄCK 68,6

 

Vind -0,6

 

 

1

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

33,52

 

 

2

Anna Bergdén -05

IF Udd

36,40

 

 

3

Emma-Lisa Johansson -06

KA 2 IF

38,02

 

 

-

Freja Strenius -06

KA 2 IF

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 STAV

 

 

 

 

1

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

2,52

 

 

2

Leonie Mörstam -06

IFK Växjö

2,42

 

 

3

Izabella Olofsson -05

KA 2 IF

2,02

 

 

4

Freja Strenius -06

KA 2 IF

2,02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 LÄNGD ZON

 

 

 

 

1

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

4,53

+0,8

 

2

Thelma Andersson -05

Skruvs IF

4,17

-1,1

 

3

Ebba Michelsberg -06

FIF Gnistan

3,94

+0,2

 

4

Emma-Lisa Johansson -06

KA 2 IF

3,89

+1,2

 

5

Annie Gransing -05

Tranås AIF

3,69

+0,5

 

6

Wilma Drottman -06

Ruda IF

3,66

+1,0

 

7

Saga Olsson -05

KA 2 IF

3,51

+0,3

 

 

 

 

 

 

 

 

F13 SPJUT 400

 

 

 

 

1

Ellida Stengård -05

KA 2 IF

19,20

 

 

2

Annie Gransing -05

Tranås AIF

18,37

 

 

3

Sonja Krznaric -06

KA 2 IF

15,39

 

 

4

Freja Strenius -06

KA 2 IF

14,91

 

 

5

Emma-Lisa Johansson -06

KA 2 IF

12,35

 

 

6

Ebba Michelsberg -06

FIF Gnistan

10,75

 

 

7

Saga Olsson -05

KA 2 IF

10,53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M

HEAT 1

Vind -0,6

 

 

1

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

9,47

Final

 

2

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

9,94

Final

 

3

Kajsa Rosenquist -07

KA 2 IF

10,02

Final

 

4

Selma Leopold -07

KA 2 IF

10,50

 

 

5

Miranda Holmberg -07

KA 2 IF

10,51

 

 

6

Emelie Persson -08

KA 2 IF

11,34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M

HEAT 2

Vind -0,5

 

 

1

Lilly Loggner -07

KA 2 IF

9,68

Final

 

2

Anna Westerlund -07

KA 2 IF

10,38

Final

 

3

Elin Petersson -07

KA 2 IF

10,41

Final

 

4

Dorka Berner -08

KA 2 IF

10,46

 

 

5

Emilia Söderberg -07

KA 2 IF

10,62

 

 

-

Astrid Wadman -08

KA 2 IF

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M

HEAT 3

Vind +0,5

 

 

1

Julia Falk -07

Skruvs IF

9,05

Final

 

2

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

10,02

Final

 

3

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

10,44

 

 

4

Hilma Johansson -07

Skruvs IF

10,46

 

 

5

Nova Olsson -08

KA 2 IF

10,88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M

FINAL

Vind +0,9

 

 

1

Julia Falk -07

Skruvs IF

9,05

 

 

2

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

9,48

 

 

3

Lilly Loggner -07

KA 2 IF

9,77

 

 

4

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

9,97

 

 

5

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

10,05

 

 

6

Kajsa Rosenquist -07

KA 2 IF

10,16

 

 

7

Anna Westerlund -07

KA 2 IF

10,43

 

 

8

Elin Petersson -07

KA 2 IF

10,51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 200 M

HEAT 1

Vind +0,0

 

 

1

Julia Falk -07

Skruvs IF

31,53

 

 

2

Ella Kjellberg -09

IF Udd

34,83

 

 

3

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

36,77

 

 

4

Emelie Persson -08

KA 2 IF

41,54

 

 

-

Dorka Berner -08

KA 2 IF

ej start

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 200 M

HEAT 2

Vind +0,3

 

 

1

Lilly Loggner -07

KA 2 IF

32,83

 

 

2

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

35,06

 

 

3

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

36,33

 

 

4

Hilma Johansson -07

Skruvs IF

37,24

 

 

5

Saga Simonsson -08

Skruvs IF

37,71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 200 M

HEAT 3

Vind +0,5

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

31,17

 

 

2

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

34,18

 

 

3

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

34,58

 

 

4

Tuva Grimheden -07

Högby IF

34,94

 

 

5

Kajsa Rosenquist -07

KA 2 IF

34,98

 

 

6

Miranda Holmberg -07

KA 2 IF

35,36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 200 M

SAMLAD LISTA

 

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

31,17

 

 

2

Julia Falk -07

Skruvs IF

31,53

 

 

3

Lilly Loggner -07

KA 2 IF

32,83

 

 

4

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

34,18

 

 

5

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

34,58

 

 

6

Ella Kjellberg -09

IF Udd

34,83

 

 

7

Tuva Grimheden -07

Högby IF

34,94

 

 

8

Kajsa Rosenquist -07

KA 2 IF

34,98

 

 

9

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

35,06

 

 

10

Miranda Holmberg -07

KA 2 IF

35,36

 

 

11

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

36,33

 

 

12

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

36,77

 

 

13

Hilma Johansson -07

Skruvs IF

37,24

 

 

14

Saga Simonsson -08

Skruvs IF

37,71

 

 

15

Emelie Persson -08

KA 2 IF

41,54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 600 M

 

 

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

2.05,01

 

 

2

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

2.11,24

 

 

3

Lilly Loggner -07

KA 2 IF

2.11,74

 

 

4

Elin Petersson -07

KA 2 IF

2.19,54

 

 

5

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

2.19,96

 

 

6

Dorka Berner -08

KA 2 IF

2.20,98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M HÄCK 68,6

HEAT 1

Vind +0,1

 

 

1

Tuva Grimheden -07

Högby IF

12,32

Final

 

2

Hilma Johansson -07

Skruvs IF

12,66

Final

 

3

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

12,85

Final

 

4

Selma Leopold -07

KA 2 IF

13,88

 

 

5

Nova Olsson -08

KA 2 IF

14,13

 

 

6

Elin Petersson -07

KA 2 IF

14,19

 

 

7

Emelie Persson -08

KA 2 IF

14,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M HÄCK 68,6

HEAT 2

Vind -0,5

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

11,85

Final

 

2

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

12,56

Final

 

3

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

12,66

Final

 

4

Saga Simonsson -08

Skruvs IF

13,27

Final

 

5

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

13,37

Final

 

6

Dorka Berner -08

KA 2 IF

13,64

 

 

7

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

13,64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 60 M HÄCK 68,6

FINAL

Vind -0,1

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

11,65

 

 

2

Tuva Grimheden -07

Högby IF

12,09

 

 

3

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

12,34

 

 

4

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

12,42

 

 

5

Hilma Johansson -07

Skruvs IF

12,86

 

 

6

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

12,88

 

 

7

Saga Simonsson -08

Skruvs IF

13,05

 

 

8

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

13,49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 TRESTEG ZON

 

 

 

 

1

Natalie Rantzer -07

IK Hinden

8,58

+0,0

 

2

Hedvig Lindbergh -07

KA 2 IF

8,39

+0,0

 

3

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

7,91

-0,6

 

4

Maja Karlsson -07

KA 2 IF

7,84

+0,2

 

5

Siri Zetterdahl -07

KA 2 IF

7,64

-1,6

 

6

Anna Westerlund -07

KA 2 IF

7,43

+0,0

 

7

Sienna Karström -09

KFUM Kristianstad

7,24

+0,0

 

8

Savannah Karström -09

KFUM Kristianstad

7,10

+0,0

 

9

Astrid Wadman -08

KA 2 IF

6,94

+0,0

 

10

Emilia Söderberg -07

KA 2 IF

6,85

-1,5

 

11

Dorka Berner -08

KA 2 IF

6,82

-1,1

 

12

Freja Sahlin -08

KA 2 IF

6,79

+0,0

 

13

Selma Leopold -07

KA 2 IF

6,76

+0,0

 

14

Miranda Holmberg -07

KA 2 IF

6,50

-0,4

 

15

Nova Olsson -08

KA 2 IF

6,29

+0,0

 

16

Asta Palmgren -07

FIF Gnistan

6,01

-1,6

 

17

Emelie Persson -08

KA 2 IF

5,88

+0,0

 

 

 

 

 

 

 

 

F11 KULA 2,0

 

 

 

 

1

Julia Falk -07

Skruvs IF

7,44

 

 

2

Engla Zobal-Medin -07

Skruvs IF

6,93

 

 

3

Anna Westerlund -07

KA 2 IF

6,90

6,72

 

4

Astrid Wadman -08

KA 2 IF

6,90